Zyrtare: Shqipëri – Kosovë, ja kur luhet ndeshja

No Comment Yet

FIFA ka përcaktuar kalendarin e ndeshjeve të raundit paraeliminator të kualifikueseve të Kupës së Botës 2019 për femra.

Përfaqësuesja e Kosovës është vendosur në Grupin B bashkë me Shqipërinë, Greqinë dhe Maltën.

Takimet e këtij grupi, të cilat zhvillohen me sistem grumbullimi, do të organizohen në Shqipëri.

Ndeshja mes Kosovës dhe Shqipërisë zhvillohet më 6 prill në “Elbasan Arena”.

 

Up Next

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *