Tragjedia në Londër: Digjen 30 persona (Video)

No Comment Yet

Zjarri masiv ka kapluar një ndërtesë 120 katëshe në Londër. Rasti ka ndodhur në Kullën Grenfell në Lancester rreth orës 00:54 në mesnatë. Ekipet e shpëtimit kanë thënë për BBC se rreth 30 persona u nxorën të djegur nga ndërtesa dhe u dërguan në spital për trajtim.

BBC thotë se kulla rrezikon të shembet, pasi ajo është djegur plotësisht.

Një numër i madh i njerëzve ende nuk janë gjetur, mirëpo raportohet se në vend të ngjarjes janë rreth 200 ekipe të shpëtimit.

Up Next

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *