Ky është gjyqtari i finales Juventues-Real Madrid

No Comment Yet

Felix Brych do të vendosë drejtësi në finalen e madhe të Champions Leagues mes Juventusit dhe Real Madridit e cila do të luhet më 3 qershor në Cardiff.

Arbitri gjerman Felix Brych do të ketë asistentë Mark Borsch dhe Stefan Lupp, kurse gjyqtari i katërt është serbi, Milorad Mazic.

Kujtojmë që këtë sezon Brych ka gjykuar pesë ndeshje të Ligës së Kampionëve, ndërsa në vitin 2014 ai drejtoi finalen e Europa Leagues mes Sevillas dhe Benficas.

Up Next

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *