Haradinaj ua uron festën e Bajramit besimtarëve myslimanë

No Comment Yet

Kandidati për kryeministër njëherësh edhe kryetar i AAK’së Ramush Haradinaj, ua ka uruar sot festën e Fitër Bajramit, të gjithë besimtarëve myslimanë.

Kjo ditë sipas tij, na e kujton se sa i nevojshëm është solidariteti dhe ndihma për ata që kanë nevojë.

Urimi i Haradinajt:

 

Te gjithë shqiptarëve të Besimit Islam, por edhe besimtarëve të tjerë që nesër kanë Bajram, urime kjo ditë e shenjtë!

Urimet më të përzemërta në këtë ditë feste, edhe për Bashkësinë Islame të Kosovës, dhe kreun e saj, Myftiun Naim Tërnava!

Kjo Ditë Bajrami, që vjen pas muajt të shenjtë të Ramazanit, edhe një herë na e kujton se sa i nevojshëm është solidariteti dhe ndihma për ata që kanë nevojë. Le të na shërbejë kjo ditë si ogur i mirë, që të jemi solidarë e ta mbështesim njëri tjetrin në vazhdimsi

.Me Fat Fitër Bajrami!

Up Next

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *